piątek, 21 lutego 2014

Leczenie

Szpecące zmiany skórne powodują, że trądzik jest jedną z najbardziej znienawidzonych chorób, na które cierpi głównie młodzież. W przypadku pojawienia się pierwszych objawów, należy podjąć stosowne kroki, by zminimalizować ryzyko poważnego rozwoju choroby. Jak więc rozpocząć leczenie zmian trądzikowych?

Po pierwsze, konieczna jest wizyta u dermatologa. Bez konsultacji z lekarzem specjalistom, nie powinniśmy podejmować żadnych kroków. Dopiero opinia i wskazówki specjalisty mogą nas nakierować na właściwy tor i pomóc w leczeniu dolegliwości.

Niestety, z racji charakterystyki trądzika (w zależności od rodzaju), najczęściej możemy podjąć leczenie objawowe. Niestety, leczenie przyczyn odbywa się nieco “po omacku”, toteż terapia może być długotrwała i nie przynosić zadowalających efektów przez długi czas. Nie można się jednak zrażać - brak leczenia jest gorszy niż próbowanie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że metodą prób i błędów dojdziemy do tego najlepszego specyfiku.

Trzeba pamięta, że z racji ciężkich do określenia przyczyn, najlepsze efekty przynosi tzw. leczenie kompleksowe. Oznacza to, że powinniśmy podjąć jednocześnie różne formy leczenia. Pozwoli to na zahamowanie wszystkich objawów, m.in.
  • nadmiernej aktywności gruczołów łojowych
  • namnażania bakterii
  • rogowacenia skóry
  • stanu zapalnego
W łagodniejszych przypadkach trądziku wystarczy stosowanie odpowiednich kosmetyków lub leczenie miejscowe, z wykorzystaniem np. preparatów dostępnych bez repcepty. Ich działanie nie jest szkodliwe, acz skuteczne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz